Toskania

Po co jechać do Toskanii? Co takiego tam jest, że warto jest się tam wybrać? Dlaczego uchodzi to miejsce za jedno z 50 lokalizacji na kontynencie europejskim, które warto zwiedzić chociażby raz w życiu? Więcej na ten temat w dalszych akapitach. Zapraszamy do poczytania co dla Ciebie przygotowaliśmy.
Zacznijmy od tego, że stolicą Toskanii – jednego z najpiękniejszych regionów słonecznej Italii – okazuje się malownicza Florencja, która jak wabik przyciąga turystów od wieków. Jest to nic innego jak prawdziwa perła renesansu. W niej można wypocząć, ale i zwiedzić aktywnie. Warto wspomnieć, że do Florencji przybywają liczne tłumy bez względu w zasadzie na sezon turystyczny i miesiąc, ponieważ ta część Włoch cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów kochających agroturystykę. Co takiego jest tam do zobaczenia?

Zacznijmy od specyfiki ulokowania Toskanii. Otóż jest to miejsce zlokalizowane na centralnej partii Półwyspu Apenińskiego. Dookoła są takie regiony, również przepiękne i turystycznie nastawione, jak Umbria, Liguria, Marche, Lacjum czy Emilia Romania. W przypadku Toskanii kusi sam fakt, iż powierzchnia tego regionu to częściowo łańcuch Apeninów. Mowa tu oczywiście o Apeninach Toskańskich. Warto także wspomnieć o niedalekim ulokowaniu rzeki Arno oraz Ombrone. Do tego, Toskanię opływają aż dwa morza- Tyrreńskie oraz Liguryjskie. W tej części dominuje zwłaszcza teren wyżynny oraz górzysty. Jest też mnóstwo piaszczystych plaż oraz wiele interesujących zabytków. Do tego Toskania słynie z niesamowicie wyrafinowanych wyrobów alkoholowych, winiarskich.