Bretania

Wybierasz się w podróż do sąsiadującej z nami Francji? Nie zapomnij odwiedzić Bretanii, która ulokowana jest na terenie Półwyspy Bretońskiego. Czym wyszczególnia się ten region na malowniczej mapie naszych zachodnich sąsiadów? Popatrz w dalsze akapity poświęcone charakterystyce obszaru Bretanii.
Bretania słynie przede wszystkim z szeregu rozlicznych atrakcji przyrodniczych, jak także jest pełna zabytków, które sprawiają, że jest to prawdziwy magnes na wczasowiczów. W takim regionie Francji bez problemu znajdzie sobie zajęcie w pełni satysfakcjonujące zarówno miłośnik historii, jak i architektury oraz aktywnie lubiący spędzać czas. Warto wspomnieć o szeregu rozmaitych bretońskich miasteczek, które są niezwykle klimatyczne same w sobie, a do tego kolorowe kwiaty przystrajające tamtejsze domy, wielkie balkony, rozłożyste tarasy i gościnność mieszkańców. Przejdźmy jednak do konkretnych zabytków.

Vitre – to miejsce mniej oblegane turystycznie, ale idealnie nadające się do odwiedzenia nawet w sezonie ponieważ jest to w pobliżu Rennes i łatwo się tam przedostać, a kiedy już przekroczymy granice tej miejscowości, z pewnością dostrzeżemy, że było warto. Powody? Malutkie nastrojowe miasteczko posiada przepiękną starówkę, obronne fortyfikacje jeszcze z czasów okresu średniowiecznego oraz centrum stanowiące największą atrakcję, a mianowicie zamek jedenastowieczny Chateau Vitre, który był po paru wiekach przebudowywany, ale nadal zachował swój pierwotny kształt i zarys. Zwiedzając Bretanię, nie możemy też pominąć Fogueres – starej mieściny, znajdującej się na malowniczej lokalizacji, bowiem na wzniesieniach. Jest tam średniwieczne budownictwo obronne czyli Chateou medieval.