Paryż

Miasto stanowiące symbol nie tylko samej Francji, której stanowi stolicę, ale i całego kontynentu europejskiego. Doskonałe dla lubiących zwiedzać aktywnie, miłośników zabytków i historii oraz kochających miejsca typowo turystyczne tętniące życiem. Co takiego warto zobaczyć wybierając się do tego zakątka?
W szczególności katedra Notre Dame. Jest to prawdziwa perła wśród francuskich zabytków. Jest ona zbudowana w miejscu, gdzie była niegdyś bazylika świętego Stefana. Katedra powstała w dwunastym stuleciu i ma ona tradycyjny styl gotycki. Generalnie roboty nad obiektem ciągnęły się od mniej więcej połowy czternastego stulecia. W szczególności warto wspomnieć o tym, że katedra Notre Dame wyróżnia się prezbiterium z dwunastego stulecia. To miejsce zdewastowane w okolicy rewolucji francuskiej, które odbudowano, a po dawnych aktach wandalizmu pozostał gigantyczny dzwon. Wszystko co było najbardziej wartościowe w tamtejszym wyposażeniu zostało skradzione. W roku 1844 natomiast podjęto się konkretnych działań renowacyjnych, jakie przekroczyły ponad dwie dekady ciągłych prac. Notre Dame jest jednak po dziś dzień miejscem głównym w Paryżu, którego nie wolno przeoczyć wybierając się tam na wakacje czy nawet weekend. Kierownikiem prowadzonych działań renowacyjnych był architekt Violletle Duc.

Paryż to oczywiście także reprezentacyjna na całym świecie Wieża Eiffla, która jest ulokowana na Polu Marsowym. Do czasu wybudowania Empire State Building w Nowym Jorku, nie było większej budowli na świecie.