Dlaczego pociagi w Polsce to w wiekszosci 40-letnie zabytki?

W dużej niepewności organizacje kraje mają tendencję do unikania odpowiedzi na niepewność poprzez budowanie systemu wysokiej formalizacji i hierarchii.Dlaczego pociagi w Polsce to w wiekszosci 40-letnie zabytki? W krajach o niskim unikania niepewności ludzie są bardziej przyciąga do elastycznych struktur ad hoc, które pozostawiają więcej miejsca na improwizację i negocjacji.kpir chojnice Różnice w niepewności unikania prowadzić do różnic w jaki sposób partnerzy postrzegają odpowiedzi na wydarzenia w środowisku IJV, która będzie prawdopodobnie wyhodowania nieporozumień i sporów między partnerami i mają negatywny wpływ na wydajność IJVs. dystans władzy i indywidualizmu bezpośrednio poniesie w kwestiach integracji i wpływów wewnętrznych relacji z personelem, takich jak wybór form kontroli, systemów nagradzania. Zarządzanie personelem jest zwykle jednym z pierwszych działań, które należy pozostawić lokalnego partnera. Istnieją również dowody, że MNC nie przekazywać wartości kulturowe związane z dystansu władzy i indywidualizmu do ich zagranicznych spółek zależnych (Soeters Schreuder, 1988). W ten sposób można uniknąć napięć między partnerami z różnic wzdłuż tych wymiarów. Shenkar i Zeira (1992) sugerują, że posiadanie partnerów z obu „kobiece” i „męskie” kultury mogą nawet korzystać z IJV. Agresywna postawa jednego partnera i orientacji związku drugiej mogą się wzajemnie uzupełniać, a nie zderzają. Powyższa dyskusja sugeruje, że różnice w unikaniu niepewności byłoby ważniejsze niż pozostałych trzech wymiarach. Te empiryczne wyniki według Barkema i Vermeulen (1997) obsługiwane oczekiwania: unikanie niepewności i orientacja długoterminowa miał większy negatywny wpływ na różnicę IJV przeżycia niż męskości, podczas gdy dwa pozostałe wymiary (indywidualizm i dystans władzy) nie miało wpływu 90 g imbiru marynowanego. Co dotyczy kontekstu azjatyckiej można stwierdzić, że wszyscy potencjalni kultury azjatyckie mają dość podobny profil kulturowy.