Senja

Senja

Przepiękna przyroda, czysta natura, białe noce, gigantyczny posąg prezentujący trolla – to wszystko można zobaczyć odwiedzając nietuzinkową okolicę jaką jest Senja. Odznacza się ona charakterystycznymi widokami, jakie można zobaczyć tylko i wyłącznie napomoc w poszukiwaniu osób zaginionych Łódź norweskiej wyspie.


Senja to znakomity wypad dla każdego, kto stanowi miłośnika szeroko rozumianych walorów przyrodniczych. Jest tam mnóstwo prawdziwie turystycznych atrakcji oraz miliony turystów rok rocznie zjawiających się w tym jedynym w swym rodzaju miejscu na mapie kontynentu europejskiego. Będąc w Norwegii, nie można przegapić podróży właśnie tam Warto wspomnieć, o tym, że jest to wyspa norweska znajdująca się w południowych krańcach kraju. To tam często kręcone są sceny do hollywoodzkich produkcji, bowiem takich krajobrazów nie znajdziemy nigdzie więcej. Musimy dodać, że wraz z wyspą Svalbard jest to największy obszar geograficzny jeżeli chodzi o wyspy Norwegii. Od strony zachodniej Senja jest oblewana przez Ocean Arktyczny. W okresie wakacyjnym Senję dobrze jest odwiedzić po to, aby spostrzec białe noce, a w sezonie typowo zimowym podziwiać zorzę polarną. To jednak nie wszystko, na co może liczyć turysta zjawiający się w tym zakątku Europy.
Nie zapominajmy, że Senja ulokowana jest na trasie przepięknego Narodowego Szlaku Turystycznego. Dlatego też nieprzypadkowo akurat na tę wyspę mówipomoc w poszukiwaniu osób zaginionych Łódź się Norwegia w miniaturze. Jest tam bardzo mocno zróznicowana fauna oraz flora. Do tego nie pomińmy tego, z czego Norwegia słynie na całym świecie, nie tylko w Europie, a więc stromych robiących imponujące wrażenie fiordów.