izba-kolei.org.pl

Polaczenia lokalne

Polaczenia lokalne

Polaczenia lokalne

Ludzie jeżdżą pociągami zarówno daleko jak i blisko. Jednak w każdej sytuacji oczekują wygody oraz komfortu. Nasze najnowsze pociągi spełniają wszelkie standardy. Każdy pociąg to dwa lub trzy składy, szczególnie na takich trasach, gdzie jeździ bardzo dużo ludzi. Nie chcemy sytuacji, że ludzie kupili bilety i cisną się w pociągu w którym nie można oddychać, ponieważ wszystkich jest za dużo. Ilość składów zależna jest od liczby jeżdżących ludzi.

Nie zawsze da się na zaplanować, że w tym pociągu pojedzie tyle czy tyle pasażerów, ponieważ oprócz ludzi, którzy dojeżdżają do pracy, są jeszcze osoby, które jadą z innych powodów. Łatwo jednak jest zaplanować, że jeśli w pociągu o konkretnej godzinie kolejny już raz się zdarza, że nie ma którędy przejść, czy nawet spokojnie odetchnąć, oznacza to, że pociąg jest przeładowany i powinno o tej godzinie jechać trzy lub cztery składy. Są to składy otwarte, które nie są porozdzielane drzwiami a siedzenia są ogólnie widoczne. Powoduje to nie tylko uczucie przestrzeni ale też niejako bezpieczeństwa.

Dzieje się tak dlatego, że kiedy każdy skład był rozdzielony przedziałami, dochodziło tam do przestępstw, ponieważ każdy przedział był oddzielony drzwiami oraz korytarzem. Obecnie posiadając otwarte składy, łatwo zobaczyć gdzie jest WC, czyli nie biegamy bez potrzeby po przedziale, zaś gdyby ktoś chciał łamać prawo, szybko zareagowaliby siedzący ludzie. Z naszych obserwacji wynika, że nie ma w takich pociągach aktów wandalizmu, być może właśnie dlatego, że na całej długości składu wszystko widać i trochę to dezorientuje wandali. Oni bowiem są najbardziej odważni jak nikt nie widzi. Tego rodzaju pociągi są bardzo bezpieczne i wygodne.

Artykuł napisany przez: www.almontgdansk.pl