Wojewodztwo z najlepszymi polaczeniami lokalnymi

Skoszonej trawy mogą być niebezpieczne dla konia

skoszonej trawy może być bardzo niebezpieczne dla Twojego konia. Potencjał poważnej choroby jest wysoka, więc podjąć odpowiednie środki ostrożności podczas gromadzenia i utylizacji skoszonej trawy.

Istnieje wiele powodów, dla których skoszonej trawy mogą sprawić, że twój koń chory.

Zachłyśnięcia: Eating wielki stos wycinków trawnik nie jest taka sama jak wypasu. Gdy koń pasie, musi przejść przez ruchy wybierając, zgrywania i dokładnie żując trawę. Gdy wychodził z wielkim stosie mokrej trawie, głodny koń może mieć duże kęsy i skończyć z wad siana utknął w przełyku. Stan ten nazywany jest ssanie i to poważnie, zwykle wymaga interwencji lekarza weterynarii.

Kolka ryzyka: Dodatkowo skoszonej trawy będzie znacznie zakłócić równowagę bakterii w jelicie grubym, co może prowadzić do kolki lub ochwatu.

Ryzyko Mold: wilgotne, zielone wycinki, które zostały pozostawione w torbie kosiarka lub stos zaczynają fermentować pleśni i szybko. Jeść spleśniałe, fermentowane trawy może powodować kolki lub biegunkę.

Ryzyko oddechowa suche wycinki trawy, z drugiej strony, może być pylisty, wywołując reakcję, która prowadzi do zaburzeń oddechowych.

Toksyczne ryzyka ekspozycji: Wreszcie, skoszonej trawy może zawierać toksyczne związki chemiczne lub roślin. Produkty do pielęgnacji trawników, nie nadają się do stosowania na pastwiskach, a zatem nie nadaje się do spożycia. I to istnieje wiele toksycznych roślin, które mogą się mieszać się z wycinków traw.

Koszenie pastwisk nie powinien powodować te problemy. Zazwyczaj wycinki wyschnie szybko i rozłożone na cały pastwiska, wyeliminowanie zagrożeń związanych z pleśni, fermentacji i dławik. Ryzyko toksycznego zakładu lub narażenia chemicznego jest również wyeliminowane. Konie mogą bezpiecznie spożywać suchym, dobrze rozłożonych wycinki wraz z pastwiska trawy.