Jakie uslugi dla niepelnosprawnych musi zapewnic kolej?

Sprawa Thai joint venture z japońskim partnerem w branży budowlanej

Przegląd literatury

Biznes w 21 wieku jest coraz częściej prowadzone w granicach ruchomych. Partnerstwa międzynarodowe stanie się standardową praktyką, ponieważ skraca cykle życia produktów i natychmiastowe rozpowszechnianie się koniecznością. Jako firma jest zwiększenie jej globalizacji, sojusze wśród firm międzynarodowych stają się coraz bardziej popularne. Współpraca między międzynarodowymi firmami może przybierać różne formy, takie jak, cross-licencjonowanie opatentowane technologie, wymianę urządzeń produkcyjnych, współfinansowanie projektów badawczych i wprowadzania do obrotu produktów wzajemnie z wykorzystaniem istniejących sieci dystrybucji (Griffin Pustay, 2005). Takie formy współpracy są znane jako aliansów strategicznych rozwiązań biznesowych w której dwie lub więcej firm decydują się współpracować dla ich obopólnej korzyści. Wspólne przedsięwzięcie jest specyficzny i bardziej formalny rodzaj aliansu strategicznego.

2.1 Definiowanie Międzynarodowy Joint Venture (IJV)

Międzynarodowy joint venture (IJV) to specjalny rodzaj strategicznego sojuszu, w której dwie lub więcej firm z różnych krajów łączą się ze Sklep internetowy Ateks sobą w celu utworzenia nowego podmiotu gospodarczego, który jest prawnie odrębny i różny od swoich rodziców. Wspólne przedsięwzięcia są zwykle ustanowione jako korporacji i są w posiadaniu założycieli rodziców w dowolnej proporcji negocjować. Chociaż nierówne własności jest powszechne, wiele z nich jest własnością jednakowo przez firmy założycieli (Berger, 1999).

Tutaj jest również określenie zaczerpnięte z Shenkar i Zeira (1987)

1it jest odrębnym podmiotem prawnym organizacyjną i należy w całości ani / żaden z jego rodzica;

2IT jest wspólnie kontrolowane przez jednostkę dominującą;

3these rodzice są prawnie niezależne od siebie;