Paryż

Paryż

Miasto stanowiące symbol nie tylko samej Francji, której stanowi stolicę, ale i całego kontynentu europejskiego. Doskonałe dla lubiących zwiedzaćhttps://kociewie24.pl/spoleczenstwo aktywnie, miłośników zabytków i historii oraz kochających miejsca typowo turystyczne tętniące życiem. Co takiego warto zobaczyć wybierając się do tego zakątka?
W szczególności katedra Notre Dame. Jest to prawdziwa perła wśród francuskich zabytków. Jest ona zbudowana w miejscu, gdzie była niegdyś bazylika świętego Stefana. Katedra powstała w dwunastym stuleciu i ma ona tradycyjny styl gotycki. Generalnie roboty nad obiektem ciągnęły się od mniej więcej połowy czternastego stulecia. W szczególności warto wspomnieć o tym, że katedra Notre Dame wyróżnia się prezbiterium z dwunastego stulecia. To miejsce zdewastowane w okolicy rewolucji francuskiej, które odbudowano, a po dawnych aktach wandalizmu pozostał gigantyczny dzwon. Wszystko co było najbardziej wartościowe w tamtejszym wyposażeniu zostało skradzione. W roku 1844 natomiast podjęto się konkretnych działań renowacyjnych, jakie przekroczyły ponad dwie dekady ciągłych prac. Notre Dame jest jednak po dziś dzień miejscem głównym w Paryżu, którego nie wolno przeoczyć wybierając się tam na wakacje czy nawet weekend. Kierownikiem prowadzonych działań renowacyjnych był architekt Violletle Duc.


Paryż to oczywiście także reprezentacyjna na całym świeciehttps://kociewie24.pl/spoleczenstwo Wieża Eiffla, która jest ulokowana na Polu Marsowym. Do czasu wybudowania Empire State Building w Nowym Jorku, nie było większej budowli na świecie.