Polskie pociagi a wloskie Pendolino

Badania z bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Japonii odkryli, że postawa podjęte przez japońską biurokracją był pod wpływem takich czynników jak opieka inwestora dla jego relacji z rządem, rentowności IJV zagraniczny rodziców zaangażowania, czasu i lokalizacji, a zagadnienia transferu technologii.http://benevobis.com.pl/pl/prod/kolagen-rybi-z-witamina-c-250-g-kopia/ Jednak „wielkość inwestora nie wydaje się większego znaczenia” (Thawley, 1996).

2.4.7 Zgodność w terminie

Rodzice muszą dzielić terminie. Załóżmy, że rodzice A i B są zarówno gotowe do zainwestowania w ciągu pięciu lat „kosztów rozwoju. Projekt jest ustawiony fair. Ale sprzeczności powstają, gdy dominująca zmierza do reinwestowania zysków osiągniętych w początkowym okresie, podczas gdy nadrzędna B chce szybki zwrot z dokonywanych inwestycji (Li, 1995).

2.5 Kultura wpływającym IJV sukcesy i porażki

2.5.1 wymiary kultury wg Hofstede

dystans kulturowy między partnerami i jej wpływie na wydajność IJV dotąd najczęściej przeglądowi zmienny. Dystans był zwykle wyrażona wielowymiarowo (na podstawie Hofstedé (1980) cztery wymiary kulturowe i wskaźnik opracowany przez Koguta Singh (1988)). podobieństwa kulturowe zmniejsza problemy spowodowane przez problemy kulturowe (np różne normy zachowania i wydajności, pomiaru i cele związane z realizacją) i powinien ułatwić zaufania i współpracy między partnerami. Barkema i Vermeulen (1997) próbował przeanalizować bardziej szczegółowo wpływu kultury na IJV wydajności. Korzystanie z pięciu różnych wymiarów kulturowych przez Hofstede – dystans władzy, unikanie niepewności, indywidualizm, męskość i orientacji długoterminowe – autorom oczekiwać, że nie będzie różnic wpływu różnych wymiarach. Różnice w unikaniu niepewności są trudne do radzenia sobie z ponieważ implikuje różnice w jaki sposób ludzie postrzegają szanse i zagrożenia w ich otoczeniu i jak działają one na nich (Schneider Meyer, 1991).