Kiedy wreszcie stworzymy polski odpowiednik pociagow pokroju TGV?

Kiedy wreszcie stworzymy polski odpowiednik pociagow pokroju TGV? Profil ten obejmuje raczej kilka warstw podejmowania decyzji, więcej podejmowania ryzyka większy nacisk grupy, a większą troskę o związkach (Świerczek Hirsch, 1994). Może być stosowany do TNC gdzie tajskiej i japońskiej kultury dzielą pewne podobieństwa.

Jedna kultura może wpływać jak chcą z nich jest zaufać ewentualnego partnera joint venture. Pod względem kultury, Japończycy wydają się być nieco zamknięta w sobie w ich sposoby. Na ogół nie są otwarci na zewnątrz. Podczas prowadzenia działalności gospodarczej z japońskim, ważne jest, aby pamiętać, że związki i lojalność wobec grupy ma kluczowe znaczenie dla sukcesu.

(Http://www.geert-hofstede.com/hofstede_japan.shtml)

Według Kulturalnych Hofsted żywo wymiar wynik Japonii jest znacznie różni się od innych krajów azjatyckich. Męskość w Japonii jest najwyższa charakterystyczne. Najniższy współczynnik rankingu jest indywidualizm, który zbiega się z ich wysoką pozycję w unikaniu niepewności. Japonia jest bardziej kolektywistyczny kultura, która unika ryzyka i przedstawia niewielką wartość dla wolności osobistej.

(Http://www.geert-hofstede.com/hofstede_thailand.shtml)

Natomiast najniższy wymiar Tajlandii jest Indywidualizm (IDV). Niski wynik, a Tajlandia ma, oznacza, że ??społeczeństwo jest kolektywistyczny w porównaniu indywidualistycznemu których wynik jest nawet niższa niż japoński. Można powiedzieć, że to jest oczywiste w ścisłej długoterminowego zobowiązania do państw „grupy”, jest to, że rodzina, dalsza rodzina, lub rozszerzone relacje. Ponadto, głównym inna kategoria porównaniu do japońskiej wymiar jest męskość, która zajmuje najniższy wśród krajów azjatyckich. Ten niższy poziom wskazuje społeczeństwa z mniejszą asertywnooci i konkurencyjność w porównaniu z jednym gdzie wartości te są uważane za bardziej istotne i znaczące.